Humanitarna Akcja Medyczna w Naddniestrzu

Опубликовано: 23.07.2018
         Towarzystwo Kultury Polskiej "Jasna Góra" w Tyraspolu składa ogromne podziękowania Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie za możliwość i wsparcie naszego projektu: Humanitarna Akcja Medyczna w Naddniestrzu i Mołdawii. Niniejszy projekt współfinansowany był w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą. W sumie polscy lekarze przebadali i skonsultowali 119 osób pochodzenia polskiego w miejscowościach Raszków, Tyraspol, Pietropawłówka. W Raszkowie również odbył się Kurs Pierwszej Pomocy Medycznej dla dzieci i młodzieży z Parafii Kościoła Rzymsko-Katolickiego Św. Kajetana i cieszył się ogromnym powodzeniem.

             Średnio czas badania jednego pacjenta wynosił od 30 do 45 minut, co w rezultacie dawało wysokość jakość całej diagnostyki. Efektem Akcji Medycznej będzie zaproszenie 5 osób do Polski na specjalistyczne leczenie, ciężkich chorób wykrytych podczas badań. 

        Dodatkowo pragniemy podziękować: Markowi Pantule za pomysl i pomoc w organizacji, Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu za oddelegowanie pracowników medycznych na powyższą akcje, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Przemyślu i wszystkim lekarzom, którzy przeprowadzali badania na rzecz Polaków zamieszkałych w Naddniestrzu i Mołdawii. Dziękujemy również Panu Januszowi Hamryszczakowi Zastępcy Prezydenta Przemyśla za przekazanie dwóch komputerów i xero dla Polonijnego Centrum Polonijnego "Jasna Góra". Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy uczestniczyli w naszej Akcji Medycznej w sumie 22 osobom.
          Uczestnicy i cały personel medyczny serdecznie dziękuje władzom Naddniestrza za sprawną obsługę na przejściu granicznym.

Natalia Siniawska 

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://jasnagora.org/index.php/medico-socialnia-rabota#sigProGalleria6a7ba55c7a
joomlamodniyportal.ru

 

Медицинская помощь для членов организации Ясна Гура

Опубликованно: 25.11.2017г.  Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą 2017r

По многочисленным просьбам членов организации Ясна Гура - 16.12.2017 с 9.00 до 12.00, к составу профессиональной команды врачей,присоединится так же врач -специалист невропатолог. 

А мы выражаем огромную благодарность врачам Республиканского онкологического диспансера г. Тирасполь. за прекрасное сотрудничество во благо участников общины.

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://jasnagora.org/index.php/medico-socialnia-rabota#sigProGalleriaed9d13a471
joomlamodniyportal.ru

 

«Октябрь - Всемирный месяц борьбы против рака груди".

Опубликованно: 21.10.2017.        Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą 2017r

Общество польской культуры Ясна Гура выражает благодарность врачам Республиканского онкологического диспансера г. Тирасполь, за оказанные медицинские услуги участникам организации. Следующий прием специалистов- терапевта, кардиолога, маммолога, гинеколога, онколога состоится 25 ноября 2017г.

 

Посмотрите вложенную галерею изображения онлайн в:
http://jasnagora.org/index.php/medico-socialnia-rabota#sigProGalleriaade7741da3
joomlamodniyportal.ru